ستاد امر به معروف و نهی از منکر

تعداد بازدید : ۶۳
کد خبر: ۲۲۵۲۰
تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۱
شهردار ساری عنوان کرد؛
جواد طالبی: با توجه به اهمیت موضوع احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه به ویژه دستگاه‌های حاکمیتی، قطعاً ایجاد شورای امر به معروف و نهی از منکر در شهرداری مرکزی، مناطق و سازمان‌های تابعه را در دستور کار خود قرار خواهیم داد.
به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان مازندران، جواد طالبی شهردار ساری بعد از ظهر دوشنبه (۲۴ آبان) با مهرداد محمدی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان دیدار و گفتگو کرد.

شهردار ساری در این دیدار با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر جزو واجبات دینی ما است، گفت: با توجه به اهمیت موضوع، قطعاً ایجاد شورای امر به معروف و نهی از منکر در شهرداری مرکزی، مناطق و سازمان‌های تابعه را در دستور کار خود قرار خواهیم داد.

طالبی به اقدامات شهرداری ساری برای مقابله با منکرات اجتماعی از جمله موضوع تکدی‌گری اشاره و خاطرنشان ساخت: قانون‌گذار برای دستگاه‌های مختلف در این حوزه مأموریت مشخص نموده، اما عملاً شاهد آن هستیم که شهرداری در این زمینه تنها است.

وی به موضوع شفافیت مالی در شهرداری و همچنین میزان و نحوه درآمد و هزینه‌های آن گریزی زد و عنوان داشت: در حال حاضر تمام درآمد و هزینه کرد‌های شهرداری به صورت منظم به اعضای محترم شورای شهر ارائه می‌شود و سازمان فاوا شهرداری نیز ماموریت دارد ظرف مدت زمان کوتاهی نرم افزار شفافیت مالی را در همین راستا راه‌اندازی نماید تا مخارج و درآمد شهرداری در اختیار عموم مردم قرار گیرد.

شهردار مرکز مازندران به رویداد ساری ۲۰۲۲ و میزبانی مرکز استان به عنوان پایتخت گردشگری کشور‌های عضو اکو اشاره و تصریح کرد: همه دستگاه‌ها و مسئولین استان باید برای فراهم نمودن مقدمات برگزاری این برنامه مهم دست به دست هم دهند تا بتوان اتفاقات خوبی را در این خصوص رقم زد، اما متأسفانه تاکنون هیچ اقدام جدی به ویژه در بحث تخصیص اعتبارات در این خصوص صورت نگرفته که جای نگرانی دارد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی
نشانی پستی: تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - نبش سه‌راه چیذری - ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور
 
کد پستی: ۱۹۴۵۶۱۷۷۱۳

تلفن پاسخگویی: ۲۲۵۶۱۲۱۸ - ۰۲۱

پست الکترونیکی ما به نشانی Info@Setad-abm.com بطور منظم بازبینی می‌شود.
نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.