ستاد امر به معروف و نهی از منکر

تعداد بازدید : ۶۵
کد خبر: ۲۲۴۹۳
تاریخ انتشار : ۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۵
با حضور دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان انجام شد؛
طی مراسمی که در دفتر امام جمعه بوئین زهرا برگزار شد، احکام رؤسای شوراهای امر به معروف و نهی از منکر بخش های رامند، شال، دشتابی و شهر سگزآباد اعطاء شد.

به گزرش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قزوین؛ در این جلسه دبیر ستاد استان، ضمن تشریح روند تصویب و اجرای قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، همگانی کردن عمل به فریضتین همراه با آموزش‌های مرتبط را اولویت نخست برنامه‌های ستاد استان دانست و بر لزوم پرهیز از بکارگیری شیوه‌های مغایر با شرع و قانون که فاقد اثربخشی مطلوب هستند تأکید کرد.


وی عملکرد نامناسب گروهی از افراد تحت عنوان امر و نهی را زمینه‌ساز بدبینی عمومی به فریضتین دانست و بهره‌گیری از ظرفیت‌های تبلیغی را برای آشناسازی آحاد جامعه با آموزه‌های دینی پیرامون دو فریضه الهی لازم و ضروری خواند و از امامان جمعه، جماعات و مبلغان دینی خواست ضمن مطالبه‌گری از مسئولان، عموم اقشار جامعه را با محتوا و قالب صحیح امر و نهی آشنا سازند.


در این مراسم امام جمعه شهرستان بوئین زهرا نیز با اشاره به جایگاه فریضتین در قرآن و روایات احیاء و ترویج گفتمان امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه‌ای قطعی برای مبلغان بویژه ائمه جمعه دانست و اظهار امیدواری کرد با همت رؤسای ستاد‌های بخش‌ها و شهر‌ها و حمایت‌های ستاد استان و همکاری مسئولان شهرستان، شاهد تحول در وضعیت عمل به وظایف دینی و قانونی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر باشیم.


در بخش دیگری از این مراسم، فرمانده ناحیه امام حسین(ع) با اشاره به چالش‌های موجود در زمینه عمل به فریضتین بر لزوم تلاش مضاعف برای غلبه بر موانع و بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها در جهت توسعه‌ی گفتمان امر به معروف و نهی از منکر تأکید کرد.


در این مراسم همچنین فرماندار شهرستان بوئین زهرا با اظهار مسرت از تأسیس شورا‌های امر به معروف و نهی از منکر در بخش‌ها و شهر‌های شهرستان، برای حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر و نیز همکاری با رؤسای شوراهااعلام آمادگی کرد.


یادآوری می‌شود در بخشی از این مراسم ائمه جمعه بخش‌های تابعه، دیدگاه‌های خود را مطرح و لزوم حمایت ستاد استان و همکاری مسئولان و عمل به قانون حمایت از آمران و ناهیان را مورد تأکید قرار دادند.


در پایان این مراسم احکام رؤسای شورا‌های امر به معروف و نهی از منکر به ائمه جمعه بخش‌ها و شهر‌های تابعه اعطاء شد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی
نشانی پستی: تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - نبش سه‌راه چیذری - ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور
 
کد پستی: ۱۹۴۵۶۱۷۷۱۳

تلفن پاسخگویی: ۲۲۵۶۱۲۱۸ - ۰۲۱

پست الکترونیکی ما به نشانی Info@Setad-abm.com بطور منظم بازبینی می‌شود.
نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.