ستاد امر به معروف و نهی از منکر

تعداد بازدید : ۸۹
کد خبر: ۲۲۳۹۶
تاریخ انتشار : ۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۹
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اعلام کرد؛
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان آمادگی دارد تا از ظرفیت حوزه‌های علمیه در راستای ترویج فریضتین امر به معروف و نهی از منکر و تحقق اهداف و برنامه‌ها استفاده نماید.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، محمود الله‌مرادی در جلسه مشترک با مدیر حوزه‌های علمیه استان کردستان اظهار کرد: در جلسات هیچ تعارفی با مدیران نداریم و در صورت مشاهده تخلفی با آنها برخورد می‌کنیم.

 

وی با اشاره به تغییر نگرش ستاد امر به معروف و نهی از منکر  گفت: امر به معروف و نهی از منکر با رویکرد توصیه و امر به خوبی‌ها و کارهای پسندیده فعالیت می‌کند.

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان افزود: ترویج معروفات را به صورت گسترده انجام می‌دهیم.

 

وی یادآور شد: در راستای ترویج معروفات شوراهایی با حضور سه هزار نفر در روستاها و‌ ادارات تشکیل دادیم.

 

وی با اشاره به اینکه شورای امر به معروف و نهی از منکر دارای پشتوانه قوی و قانونی است، افزود: قانون قاطعانه از آمران بمعروف حمایت می‌کند.

 

به گفته الله‌مرادی، ورود افراد فاسد به شوراهای امر بمعروف و نهی از منکر ممنوع است.

 

وی اجرای فریضه امر به معروف را یکی از فرایض دینی دانست و گفت: در این راستا روحانیون نقش حایز مهمی دارند این در حالی است که حوزه علمیه جایگاهی در این زمینه نداشته است.

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان با اشاره به اهمیت و تأثیرات امربه معروف در جامعه گفت: آموزش امر به معروف و نهی از منکر می‌تواند نتایج مثبتی بدنبال داشته باشد که تاکنون به ۳۴ هزار نفر از افراد داوطلب امر به معروف آموزش‌های لازم ارایه شده است.

 

الله‌مرادی فعال کردن ستاد امر به معروف در شهرستان‌های استان را یکی از دغدغه‌های این نهاد عنوان کرد و افزود: امکانات لازم برای تحقق این مهم وجود دارد و اساتید دانشگاه و اهل کار در این زمینه همکاری خواهند کرد.

 

وی خواستار ارایه راهکارها و  مناسب جهت رفع کاستی‌ها و ضعف‌های این حوزه به ستاد امر بمعروف و نهی از منکر شد.

 

وی تصریح کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان آمادگی دارد تا از ظرفیت حوزه‌های علمیه در راستای ترویج فریضتین امر به معروف و نهی از منکر و تحقق اهداف و برنامه‌ها استفاده نماید.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی
نشانی پستی: تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - نبش سه‌راه چیذری - ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور
 
کد پستی: ۱۹۴۵۶۱۷۷۱۳

تلفن پاسخگویی: ۲۲۵۶۱۲۱۸ - ۰۲۱

پست الکترونیکی ما به نشانی Info@Setad-abm.com بطور منظم بازبینی می‌شود.
نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.