ستاد امر به معروف و نهی از منکر

تعداد بازدید : ۹۴
کد خبر: ۲۲۳۶۵
تاریخ انتشار : ۱۵ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۹
نماینده ولی فقیه در کاشان مطرح کرد؛
آیت‌الله سلیمانی در نشست شورای بانوان ستاد امر به معروف و نهی منکر کاشان که در سالن اجتماعات فرهنگسرای علامه فیض کاشانی برگزارشد، گفت: برای امر به معروف هیچ مرزی وجود ندارد و هیچ عذر و بهانه‌ای برای اقدام خلاف قانون موجه نیست.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان،آیت‌الله عباسعلی سلیمانی درنشست شورای بانوان ستاد امر به معروف و نهی منکر کاشان که در سالن اجتماعات فرهنگسرای علامه فیض کاشانی برگزارشد، گفت: برای امر به معروف هیچ مرزی وجود ندارد و هیچ عذر و بهانه‌ای برای اقدام خلاف قانون موجه نیست.

 
وی افزود: در دوره‌ای که مسئولان به دنبال تحقق ارزش‌های دین هستند و شهرستانی که حدود ۲ هزار شهید در راه تحقق آرمان‌های انقلاب تقدیم کرده است، عدم توانایی برای اجرای این فریضه درشهرستان ادای کاذبی است.
 
 
آیت‌الله سلیمانی با اشاره به اینکه عدم توانایی برای مقابله با هجمه سنگین دشمن قابل قبول نیست، گفت: فرا فکنی نمی‌تواند تکلیف را از ما ساقط کند، چون ما نظام دینی و انقلاب اسلامی که بنیانگذارآن فقیه و مرجع دین است را داریم.
 
 
وی ادامه داد: ادعای عدم حمایت و همکاری دستگاهای متولی برای انجام این فریضه واجب و عدم توان مقابله با هجمه فرهنگی دشمن در شهری که ارزش‌های دینی بر ضدارزش‌ها غلبه دارد قابل قبول نیست.
 
هنوز هم ارزش‌های دینی در شهرستان کاشان ارزش غالب است
 
هنوز هم ارزش‌های دینی در شهرستان کاشان ارزش غالب است
نماینده ولی فقیه در کاشان با تأکید براینکه هنوز هم ارزش‌های دینی در شهرستان کاشان ارزش غالب است، اظهار داشت: مراکزاداری دولتی برای اجرای این فریضه باید ضوابط قانونی را اجرا کنند.
 
آیت‌الله سلیمانی به لزوم رعایت موازین شرعی از سوی مراکز اداری دولتی اشاره کرد و گفت: حراست ادارات دولتی علاوه بر شرح وظایف تعریف شده برای تبیین ارزش دینی در ادارات اهتمام داشته باشند در غیراین صورت حراست در ادارات دولتی محلی از اعراب نخواهد داشت.
 
در سیستم اداری حجاب مردان باید مطابق با موازین شرعی دین باشد
وی با بیان اینکه در سیستم اداری نه تنها حجاب و عفاف بانوان بلکه حجاب مردان نیز باید مطابق با موازین شرعی دین باشد، ابراز داشت: امر به معروف را نباید محدود به چند تار کرد بلکه موضوعات زیادی ازجمله حجاب مردان نیز براساس سوره مبارکه نور مطرح است.
 
نماینده ولی فقیه در کاشان تأکید کرد: امروز ابزار‌های زیادی برای اجرای این فریضه ازجمله نیرو‌های مؤمن و متعهدی که بدون هیچ چشم‌داشتی عاشقانه و بدون حمایت مالی در این عرصه فعالیت دارند را در اختیار داریم.
 
لزوم جذب حامیان مالی برای پشتیبانی از ستاد‌های امر به معروف و نهی از منکر
آیت‌الله سلیمانی در ادامه بر لزوم جذب حامیان مالی برای حمایت و پشتیبانی از ستاد‌های امر به معروف و نهی از منکر تأکید کرد و افزود: همانگونه که تیم‌های ورزشی از حامی مالی بهره می‌برند ستاد امربه معروف نیزباید حامی مالی داشته باشد.
 
به گفته وی حامی مالی برای ستاد‌های امر به معروف و نهی از منکر وجود دارد، اما ما به سراغ آن‌ها نرفته‌ایم چرا که مردم خیر و متدین کاشان برای توسعه فرهنگ دینی همیشه آماده هستند.
 
نماینده ولی فقیه در کاشان یادآور شد: برای احیای فریضه واجب امر به معروف و نهی از منکر از تمامی امکانات در اختیار و ظرفیت‌های شهرستان و منطقه کاشان باید استفاه کرد.


منبع: پورتال کاشان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی
نشانی پستی: تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - نبش سه‌راه چیذری - ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور
 
کد پستی: ۱۹۴۵۶۱۷۷۱۳

تلفن پاسخگویی: ۲۲۵۶۱۲۱۸ - ۰۲۱

پست الکترونیکی ما به نشانی Info@Setad-abm.com بطور منظم بازبینی می‌شود.
نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.