ستاد امر به معروف و نهی از منکر

تعداد بازدید : ۱۰۱
کد خبر: ۲۲۳۵۴
تاریخ انتشار : ۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۵
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران عنوان کرد؛
دبیر ستاد امر به معروف استان مازندران گفت: یکی از برنامه‌های ستاد امر به معروف تشکیل و راه‌اندازی شورای امر به معروف و نهی از منکر در سطح محلات با هدف کاهش آسیب‌های موجود در حوزه سرزمینی هر محل می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان مازندران، صبح امروز نشست هم‌اندیشی با موضوع راه‌اندازی شورای امر به معروف در سطح مساجد و محلات استان با حضور مهرداد محمدی و حجت‌الاسلام نعمتی مسئول کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد مازندران در دفتر دبیر ستاد امر به معروف برگزار گردید.

در ابتدای این نشست حجت‌الاسلام نعمتی گزارشی از وضعیت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد سطح استان ارائه داد و بیان داشت: قریب به ۱۲۰۰ کانون در سطح مساجد استان دارای مجوز می‌باشند که از این تعداد بالغ بر ۶۰۰ کانون فعال می‌باشند.

مسئول کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد مازندران به ترکیب اعضای این کانون‌ها اشاره و تصریح کرد: محوریت تمام فعالیت‌ها در این کانون‌ها امام جماعت مساجد می‌باشند و فعالیت‌ها تحت هدایت و راهبری ایشان انجام خواهد شد.

این مسئول عنوان داشت: تمام فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد امور دینی و فرهنگی و از مصادیق معروف گستری بوده و ما در دبیرخانه کانون مساجد آماده همکاری تنگاتنگ با ستاد امر به معروف و نهی از منکر در جهت پیشبرد هرچه بهتر اهداف دو مجموعه می‌باشیم.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران نیز این ستاد را یک مجموعه حاکمیتی عنوان و خاطرنشان ساخت: ما به دنبال ایجاد هماهنگی بین بخشی در سطح دستگاه‌ها، سازمان‌ها و نهاد‌های موجود در استان هستیم.

محمدی احیای شورای امر به معروف و نهی از منکر در سطح مساجد و محلات را امری ضروری برشمرد و تصریح کرد: کار این شورا سیاستگذاری و راهبری مجموعه‌های فرهنگی و انقلابی در سطح محلات است تا با اقدامات موثر گامی در جهت کاهش آسیب‌ها و معضلات آن منطقه برداشته شود.

وی با تأکید بر آنکه یکی از وظایف ستاد حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر می‌باشد، افزود: با تشکیل شورای امر به معروف در سطح مساجد به دنبال آن هستیم تا مجموعه‌ها و همچنین افراد مومن و متقی در محلات نسبت به همنوعان و اتفاقات پیرامونی خود بی تفاوت نباشند و با فراگیری آموزش‌های لازم در این خصوص به احیای امر به معروف و نهی از منکر به شکل تخصصی در حوزه‌های مختلف با هدف کاهش آسیب‌های موجود در محلات اهتمام ویژه داشته باشند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی
نشانی پستی: تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - نبش سه‌راه چیذری - ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور
 
کد پستی: ۱۹۴۵۶۱۷۷۱۳

تلفن پاسخگویی: ۲۲۵۶۱۲۱۸ - ۰۲۱

پست الکترونیکی ما به نشانی Info@Setad-abm.com بطور منظم بازبینی می‌شود.
نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.