ستاد امر به معروف و نهی از منکر

تعداد بازدید : ۴۱
کد خبر: ۲۲۲۴۰
تاریخ انتشار : ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۶
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان‌غربی:
نماینده ولی فقیه و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان‌غربی گفت: هر کس ندای تفرق و اختلاف مذهبی و قومیتی سر بدهد در مسیر شیطان است لذا همه مردم باید وحدت و اتفاق داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان‌غربی، حجت الاسلام و المسلمین «سید مهدی قریشی» در مراسم جشن میلاد پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و آغاز هفته وحدت، با اشاره به اینکه آیات بسیاری در خصوص وحدت و مودت بین مسلمین در قرآن وجود دارد، اظهار داشت: از مسائلی که لزوم وحدت را در زمان کنونی بیشتر می کند دشمن مشترک است.

وی افزود: دشمنان به سرکردگی آمریکا تماما علیه دین ایستاده و در تلاش برای از بین بردن مسلمانان هستند.

نماینده ولی فقیه و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان‌غربی، عنوان کرد: براساس آیات قرآن باید در مقابل دشمنان تمام قد و با تمام توان و نیرو و با اتحاد و اتفاق ایستاد.

وی ادامه داد: هر کس ندای تفرق و اختلاف مذهبی و قومیتی سر بدهد در مسیر شیطان است لذا همه مردم باید وحدت و اتفاق داشته باشند.

حجت الاسلام قریشی خطاب به روحانیون شیعه و سنی، ابراز داشت: وظیفه علما تاکید بر وحدت و تبیین ضرورت وحدت در جامعه است. مهم ترین بخش تبیین موضوع نیز این است که پیامبر اسلام بهترین الگو و نماد وحدت بوده و اگر مردم به حضرت تمسک بجویند به وحدت و اتفاق خواهند رسید.

وی خاطرنشان کرد: بین اعتقادات شیعه و اهل سنت بیش از ۹۵ درصد اشتراک وجود دارد لذا رها کردن این اشتراکات و چسبیدن به اختلافات جزئی عین حماقت و بی خردی است.

نماینده ولی فقیه و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان‌غربی، اذعان داشت: خداوند به پیامبر دستور می دهند که به اهل کتاب بگوید تا براساس مشترکات وحدت و اتفاق داشته باشند لذا این مسئله به طریق اولی لزوم اتحاد و وحدت بین شیعه و اهل سنت را نشان می دهد.

وی گفت: مفهوم وحدت دست کشیدن از اعتقادات مذهبی نیست و شیعه و سنی در حین اعتقاد به مقدسات و اعتقادات خود باید وحدت و اتفاق را در بین خود حفظ کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی
نشانی پستی: تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - نبش سه‌راه چیذری - ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور
 
کد پستی: ۱۹۴۵۶۱۷۷۱۳

تلفن پاسخگویی: ۲۲۵۶۱۲۱۸ - ۰۲۱

پست الکترونیکی ما به نشانی Info@Setad-abm.com بطور منظم بازبینی می‌شود.
نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.