ستاد امر به معروف و نهی از منکر

تعداد بازدید : ۱۷۶
کد خبر: ۲۲۱۸۵
تاریخ انتشار : ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۲
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن نستوهی؛
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر شرکت آب و فاضلاب استان به توجه ویژه به منویات و فرمایشات رهبری در ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر مخصوصاً در امر ازدواج آسان، تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان آذربایجان شرقی؛ دبیر ستاد استان در ابتدای این جلسه بر اهتمام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان نسبت به ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در این شرکت و جامعه تشکر و در ادامه ضمن تبریک سالروز ازدواج حضرت پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم و حضرت خدیجه سلام‌الله علیها بر الگو قرار دادن این دو بزرگوار در بین جوانان به عنوان امر به ازدواج که در جامعه نوعی امر به معروف است، تأکید کرد.


وی ضمن انتقاد به بالا رفتن سن ازدواج در جامعه مخصوصاً در بین جوانان، افزود یکی از علل این مسئله در جامعه، ترک فرهنگ ترویج امر به معروف و نهی از منکر است.

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان ، در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت، با توجه به فرمایشات رهبری کار ستاد امر به معروف و نهی از منکر در جامعه احیای این فریضتین مظلوم است و انتظار ما از شورای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات نیز احیای واجبین مظلوم است.


حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن نستوهی گفت نباید امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه به مسئله حجاب محدود کرد و امر به معروف و نهی از منکر در جامعه خیلی گسترده می باشد و مدیران و مسئولان در استان نسبت به احیای آن توجه داشته باشند.


دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان یادآور شد، ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در راستای آموزش آمران به معروف و ناهیان از منکر اقدام به برگزاری دوره طرح ملی آموزش امر به معروف و نهی از منکر با سخنرانی دبیر ستاد کشور کرده است که این دوره با همکاری موسسه بینش مطهر و دانشگاه آزاد اسلامی در حال برگزاری و به همه حاضران در بعد از حضور دوره مذکور مجوز ایجاد تشکل های مردمی داده خواهد شد.


آدرس اینترنتی جهت ثبت نام و حضور در دوره مذکور (www.bineshmotahar.ir)

 

در ابتدای جلسه مهندس ایمانلو ضمن خیرمقدم به مهمانان عزیز خاطر نشان کرد پرداختن به مسئله امر به معروف و نهی از منکر یکی از ضروریات جامعه است و شرکت آب و فاضلاب استان نیز در این راستا اقدام به چاپ و نصب بنر با موضوع امر به صرفه‌جویی آب که نوعی امر به معروف است, در مکان های پر تردد شهر و اتوبوس های شرکت واحد کرده است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی
نشانی پستی: تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - نبش سه‌راه چیذری - ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور
 
کد پستی: ۱۹۴۵۶۱۷۷۱۳

تلفن پاسخگویی: ۲۲۵۶۱۲۱۸ - ۰۲۱

پست الکترونیکی ما به نشانی Info@Setad-abm.com بطور منظم بازبینی می‌شود.
نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.