ستاد امر به معروف و نهی از منکر

تعداد بازدید : ۱۲۰
کد خبر: ۲۲۱۸۱
تاریخ انتشار : ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۵
مهرداد محمدی اعلام کرد؛
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران گفت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر با عنایت به وظایف و جایگاه حاکمیتی خود و همچنین تأکیدات امامین انقلاب در خصوص حقوق مردم در نظام اسلامی، همواره به دنبال احیای حقوق عامه در سطوح مختلف جامعه است.
به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان مازندران، مهرداد محمدی با حضور در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل تعاون روستایی استان مازندران، با رئیس و اعضای این شورا دیدار و گفتگو کرد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران با بیان اینکه ستاد جزو نهاد‌های انقلابی و پیشرو در حوزه احیای این فریضتین در جامعه است، افزود: امر به معروف و نهی از منکر جزو فرائض موکد در شریعت اسلامی است و چنانچه در جامعه اسلامی این دو واجب احیا شود، بسیاری از مشکلات و آسیب‌ها در حوزه‌های گوناگون مرتفع خواهد شد.

محمدی افزود: برای اینکه بتوانیم این فریضتین الهی را به جایگاه حقیقی خود بازگردانیم تا به عنوان یک ارزش اجتماعی به آن توجه شود، می‌بایست بصورت تخصصی در حوزه احیای آن ورود داشته باشیم و این امر با تشکیل تشکل‌های تخصصی در حوزه‌های گوناگون امکان‌پذیر خواهد بود.

وی بیان داشت: اگر به دنبال آن هستیم تا بخش کشاورزی نیز در استان مازندران به جایگاه حقیقی خودش برسد، نیازمند مطالبه جدی و عمومی آحاد مردم به ویژه افراد متخصصی هستیم که در این حوزه مشغول فعالیت می‌باشند.

این مسئول با بیان این مطلب که ستاد همواره به دنبال احیای حقوق عامه در جامعه است، تصریح کرد: آنچه سازمان تعاون روستایی در لایه لایه‌های مختلف خود به دنبال آن است، خدمت رسانی صحیح، به موقع و عادلانه به قشر زحمتکش کشاورز در سطح استان و کشور است که مصداق عینی امر به معروف و نهی از منکر می‌باشد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران به فراز‌هایی از بیانیه گام دوم انقلاب اشاره و بیان داشت: مقام معظم رهبری در این بیانیه در بخش اقتصادی آن آورده‌اند که اگر ما بتوانیم اقتصاد را به یک سرانجام درست برسانیم، در برابر سلطه‌پذیری استکبار جهانی مقاوم خواهیم شد که این بسیار نکته حائز اهمیتی برای استقلال کشور است.

محمدی ایجاد تشکل‌های تخصصی امر به معروف و نهی از منکر در بخش‌های اقتصادی را یکی از وظایف و اهداف اولویت دار ستاد برشمرد و خاطرنشان ساخت: ایجاد جریان مطالبه‌گری با هدف استیفای حقوق مردم و حمایت از تشکل‌های مردمی نیز از برنامه‌های در دست اقدام معاونت اجتماعی و مطالبه‌گری ستاد می‌باشد که با جدیت آن‌ها را دنبال خواهیم نمود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی
نشانی پستی: تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - نبش سه‌راه چیذری - ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور
 
کد پستی: ۱۹۴۵۶۱۷۷۱۳

تلفن پاسخگویی: ۲۲۵۶۱۲۱۸ - ۰۲۱

پست الکترونیکی ما به نشانی Info@Setad-abm.com بطور منظم بازبینی می‌شود.
نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.