ستاد امر به معروف و نهی از منکر

تعداد بازدید : ۵۳۷
کد خبر: ۲۱۲۹۱
تاریخ انتشار : ۲۷ تير ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۰
دکتر هاشمی گلپایگانی:
قائم مقام رئیس و دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: مجلس شورای اسلامی در قانون به صورت صریح تصویب کرده است که در حوزه امر به معروف و نهی از منکر در هر استانی شورای استانی آن باید تصمیم‌گیری کند.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان جنوبی؛ دکتر سید محمدصالح هاشمی گلپایگانی قائم مقام رئیس و دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در نشست با اعضای شورای استانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی در قانون به صورت صریح تصویب کرده است که در حوزه امر به معروف و نهی از منکر در هر استانی شورای استانی آن باید تصمیم گیری کند.

 

وی با اشاره به اینکه ارائه ارشادات و رهنمود کار امام جمعه به عنوان رئیس است، تاکید کرد: اینجا باید مصوبه داشته باشد، مصوبه‌ای که مجلس شورای اسلامی گفته باید در سطح استان اجرا شود، امام جمعه محترم در هر استان و شهرستان رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر است و بقیه نهاد‌هایی که می‌توانند از قدرت حکومتی و حاکمیتی استفاده کنند باید کار را به منحصه ظهور برسانند.

 

وی همچنین گفت: شما بفرمایید این استان که انقدر فرهنگی است سال دیگر این موقع وضعیت آن چگونه شده است؟ این انقلاب و فرهنگ اسلامی با زحمات و تلاش‌های علمای ربانی به دست ما رسیده است، علمای ربانی که اینقدر زحمت کشیده‌اند شما بزرگان می‌توانید بفرمایید که سال دیگر وضعیت در حیطه امر به معروف و نهی از منکر بهتر یا بدتر می‌شود؟

 

وی ادامه داد: متأسفانه آقای استاندار هم در جلسه تشریف ندارند، آقای وزیر کشور عضو ستاد است، اما یک بار هم در جلسات شرکت نکرده، چون برای ایشان اهمیت ندارد و وقت ندارند.

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: من به عنوان یک فرد می‌خواهم از استاندار مطالبه کنم که چرا وضعیت پوشاک این استان مورد گلایه مردم است؟

 

وی افزود: مقام معظم رهبری در هفته عفاف و حجاب ۳۰ گروه متولی عفاف و حجاب را جمع کردند و فرمودند سر این مسئله عقب‌نشینی نکنید، جمع شوید، سندی بنویسید و خودتان عمل کنید، مقام معظم رهبری از نهاد‌های مردمی می‌خواهند که مطالبه‌گری داشته باشند.

 

دکتر سید محمدصالح هاشمی گلپایگانی ابراز کرد: در حال حاضر ۳۲ نهاد قانونی کشور من جمله صدا و سیما مسئول عفاف و حجاب هستند. بیشترین بند‌ها در مسئله عفاف و حجاب مربوط به صدا وسیما است. رسانه ملی دارد خیلی خراب کار می‌کند. صدا و سیما در ماه رمضان سریال‌هایی را پخش می‌کند که نشان‌دهنده عشق مثلثی است. ما در این کشور نفاق رسانه‌ای داریم.

 

قائم مقام رئیس و دبیر ستاد ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور افزود: این ستاد باید در سطح استان بند‌های مصوب عفاف و حجاب را بررسی کند و از دستگاه‌های مختلف بپرسد در قبال این بند‌ها چه کرده‌اند؟ یک فروشگاه نامناسب لباس که مظهر شکستن حریم‌ها است از چه کسی مجوز می‌گیرد؟ اینجا چه کسی باید تصمیم بگیرد؟ ما باید ببینیم از سال گذشته در این استان که یک استان فرهنگی است پرونده‌ها بیشتر شده یا کمتر شده و یا وضعیت حجاب نسبت به سال گذشته بهتر شده یا بدتر شده است.

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور بیان کرد: آیا دادستانی شعبه ویژه دارد؟ اگر دارد باید این شعبه فعال باشد، مردم باید بدانند وقتی عمل معروف تذکر لسانی انجام دادند و کسی مشکلی برای آن‌ها ایجاد کرد با خاطی چنان برخوردی می‌شود که دیگر کسی جرأت نکند جلوی آمر به معروف و ناهی از منکر بایستد.

 

وی افزود: همه باید بفهمند امر به معروف و نهی از منکر فلسفه حکومت اسلامی است، امام معصوم برای امر به معروف و نهی از منکر قربانی می‌شود و خون می‌دهد، اما ما فقط مواظبیم که از مرکز به ما نگویند چرا این کار را کردی و آن کار را نکردی.

 

دکتر سید محمدصالح هاشمی گلپایگانی گفت: به نظر بنده این جلسه باید مصوبه داشته باشد، رهنمود‌ها و حرف‌های کلی را ما باید از نماینده ولی فقیه در استان بگیریم. متأسفانه من ندیدم کسی در حوزه خودش بگوید من این کار را می‌کنم، یک جای کار ما لنگد می‌زند.

 

وی ادامه داد: ما باید تشکل‌های مردمی را راه‌اندازی کنیم و از ظرفیت و خواسته‌های آنان استفاده کنیم. قانون می‌گوید ما باید برای حرکت‌های مردمی و جریان‌ها حمایت‌های حقوقی ایجاد کنیم. این سیاست ستاد است، ما نمی‌خواهیم به صورت موردی وارد شویم و تذکر دهیم بلکه ما باید مردمی را که می‌خواهند تذکر دهند را ساماندهی کنیم، تا سال آینده باید ۱۱۰ هزار تشکل مردمی راه بیفتد به همین نسبت این استان باید سهم خود با مشخص کند.

 

قائم مقام رئیس و دبیر ستاد ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در پایان افزود: مطالبه باید بر اساس انجام قانون صورت گیرد. برای مثال باید بند به بند قانون عفاف و حجاب مشخص شود و از ما و ستاد امر به معروف مطالبه و سوال شود که چرا فلان بند را انجام نداده است. در هر استانی انجام ندادن قانون بزرگترین منکر است. آیا نهاد‌های استانی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر به قانون عمل می‌کنند؟

 

اعضای حاضر در نشست شورای استانی امر به معروف و نهی از منکر استان:

 

آیت الله عبادی نماینده معزز ولی فقیه در  خراسان جنوبی

 

آقای خوش خبر معاون محترم سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی

 

سردار قاسمی فرمانده محترم سپاه انصارالرضا(علیه السلام) و دبیر ستاد

 

سردار فرشید فرمانده محترم انتظامی  خراسان جنوبی

 

حجت الاسلام و المسلمین آقای نوفرستی قائم مقام محترم نماینده معزز ولی فقیه در استان

 

حجت الاسلام و المسلمین آقای نسائی دادستان محترم عمومی و انقلاب خراسان جنوبی

 

حجت الاسلام و المسلمین آقای رضایی مدیرکل محترم تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی

 

حجت الاسلام و المسلمین آقای خسروی مدیر محترم حوزه علمیه خراسان جنوبی

 

حجت الاسلام و المسلمین آقای شاه بیگی رییس محترم شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی

 

حجت الاسلام و المسلمین آقای ملایی رییس محترم شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی

 

آقای واقعی مدیرکل محترم آموزش و پرورش خراسان جنوبی

 

آقای آیینه دار مدیرکل محترم صدا و سیمای خراسان جنوبی

 

آقای محمدپور رییس محترم سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان جنوبی

 

آقای امینی نسب مسئول محترم دفتر نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی

 

آقای دکتر هاشمی نماینده محترم دانشگاه های استان(رییس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی)

 

سرکار خانم حجی پور مدیر محترم حوزه علمیه خواهران استان

 

معاون‌ محترم اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان

 

رییس محترم پلیس اطلاعات و امنیت عمومی انتظامی خراسان جنوبی

 

معاون محترم اداره کل اطلاعات خراسان جنوبی

 

لازم بذکر است، در این جلسه معاونین ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان نیز حضور داشتند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی
نشانی پستی: تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - نبش سه‌راه چیذری - ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور
 
کد پستی: ۱۹۴۵۶۱۷۷۱۳

تلفن پاسخگویی: ۲۲۵۶۱۲۱۸ - ۰۲۱

پست الکترونیکی ما به نشانی Info@Setad-abm.com بطور منظم بازبینی می‌شود.
نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.