ستاد امر به معروف و نهی از منکر

تعداد بازدید : ۶۵۳
کد خبر: ۲۱۲۷۶
تاریخ انتشار : ۲۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۱
دکتر هاشمی گلپایگانی در گفتگو با مهر خبرداد؛
دبیر ستاد امر به معروف کشور گفت: ۱۱۰ هزار تشکل مردمی امر به معروف با اولویت مطالبه گری از مسوولان تا پایان تابستان ۱۴۰۱ تشکیل می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، دکتر سید محمدصالح هاشمی گلپایگانی دبیر ستاد امر به معروف کشور در گفتگو با خبرگزاری مهر، با اشاره به گلایه مقام معظم رهبری در خصوص عدم اهتمام کافی به اجرای دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اظهار داشت: به منظور خارج کردن دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر از مهجوریت فعلی و مردمی سازی آن سازکارهایی فراهم کرده‌ایم تا در یک سال آینده ۱۱۰ هزار تشکل مردمی به صورت منسجم، سازمان یافته و قابل نظارت برای عمل به اصل ۸ قانون اساسی شکل بگیرد.

 

وی افزود: این تشکل‌های فعال در حوزه امر به معروف و نهی از منکر از حمایت‌های همه جانبه ستاد امر به معروف و نهی از منکر برخوردار بوده و فعالیت‌های آنها توسط این ستاد دنبال خواهد شد.

 

دکتر هاشمی گلپایگانی در ادامه تاکید کرد: حمایت حقوقی و قضائی از آمران به معروف و ناهیان از منکر و نیز ارائه آموزش و مشاوره‌های حقوقی پیشگیرانه و همراه سازی ضابطان امر به معروف و نهی از منکر با این تشکل‌ها به منظور پیشگیری از هر گونه تعرض به آمران به معروف و ناهیان از منکر و اقدام قانونی به موقع و در صحنه نسبت به متعرضان به عاملان به این فریضه از جمله حمایت‌های حقوقی ستاد در نسبت با آنها است.

 

وی در پایان تاکید کرد: این حمایت‌ها شامل همه آمران به معروف و ناهیان از منکر در همه حوزه‌ها و موضوعات و در سطح امر به معروف مردم نسبت به مسؤولان و مردم به مردم است، اگر چه تمرکز ستاد روی گشت ارشاد مسؤولان است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی
نشانی پستی: تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - نبش سه‌راه چیذری - ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور
 
کد پستی: ۱۹۴۵۶۱۷۷۱۳

تلفن پاسخگویی: ۲۲۵۶۱۲۱۸ - ۰۲۱

پست الکترونیکی ما به نشانی Info@Setad-abm.com بطور منظم بازبینی می‌شود.
نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.