ستاد امر به معروف و نهی از منکر

تعداد بازدید : ۴۸۰
کد خبر: ۲۰۸۱۸
تاریخ انتشار : ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۹
نامه دبیر ستاد امر به معروف به رییس سازمان صدا و سیما؛
دکتر هاشمی گلپایگانی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در نامه‌ای به رئیس سازمان صداوسیما با طرح دو پرسش از نامزد‌های انتخاباتی خواست برنامه‌های خود در حوزه امر به معروف و نهی از منکر را مشخص کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، به منظور صیانت از اصل هشتم قانون اساسی و با توجه به پیش‌رو بودن سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا و در راستای گفتمان‌سازی در خصوص امر به معروف و نهی از منکر، دکتر سید محمدصالح هاشمی گلپایگانی قائم مقام رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر و دبیر این ستاد طی نامه‌ای به دکتر علی عسگری، رئیس محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، طرح دو سوال اساسی در باب امر به معروف و نهی از منکر از نامزد‌های انتخاباتی که برای ارائه برنامه‌ها در صدا و سیما حاضر می‌شوند را خواستار شد.

 

متن نامه دکتر هاشمی گلپایگانی به رئیس سازمان صدا و سیما به شرح ذیل است:

 

جناب آقای دکتر علی عسگری

رئیس محترم سازمان صدا و سیما

با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات

 

چنانچه مستحضرید اصل هشتم قانون اساسی به عنوان یکی از اصول مترقی و اساسی در اصلاح و بهبود اجتماعی، علیرغم همه تأکیدات امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله­العالی)، همچنان مغفول بوده و دولت‌ها و سازمان‌ها در جهت اجرای آن تلاش جدی انجام نداده‌­اند.

 

با توجه به پیش‌رو بودن سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا به‌منظور گفتمان‌سازی در خصوص امر به معروف و نهی از منکر و مطالبه برنامه‌ها و انعکاس مواضع و دیدگاه­‌های نامزد‌های انتخاباتی با طرح سؤالات و پرسش‌­های هدفمند و کارآمد، خواهشمند است دو سوال زیر در مناظره‌ها و مصاحبه‌های رسانه ملی با نامزد‌های ریاست جمهوری مطرح شود.

 

به عنوان مجری قانون اساسی؛ برنامه اجرایی شما به منظور تحقق اصل هشتم قانون اساسی و نیز احیا و ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه به ویژه امر به معروف و نهی از منکر مسئولین توسط مردم، چیست؟


با توجه به اینکه، مسئول اجرایی در مواجهه با قوانین نباید سلیقه‌ای و گزینشی برخورد کند و قوانین را تفسیر به رأی و مصادره به مطلوب نماید؛ برای اجرای مصوبه حجاب و عفاف جلسه ۸۲۰ شورای عالی انقلاب فرهنگی که برای ۲۶ دستگاه وظایف مشخص تعیین کرده است، چه برنامه‌ای دارید؟ ۷/ ق ۲/۴۰۰


سیدمحمدصالح هاشمی گلپایگانی

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی
نشانی پستی: تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - نبش سه‌راه چیذری - ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور
 
کد پستی: ۱۹۴۵۶۱۷۷۱۳

تلفن پاسخگویی: ۲۲۵۶۱۲۱۸ - ۰۲۱

پست الکترونیکی ما به نشانی Info@Setad-abm.com بطور منظم بازبینی می‌شود.
نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
پیشخوان
دیدگاه
کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

کسی که قادر به امر به معروف نیست، نهاد‌های مربوطه را مطلع کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای معتقدند: بر کسى که قادر بر امر به معروف و نهى از منکر نیست، واجب است که نهادهاى مربوطه را که از طرف حکومت براى این کار اختصاص یافته‏اند، مطلع نماید و تا کنده‌شدن ریشه‏هاى فاسد که فسادآور هم هستند، موضوع را پیگیرى کند.
ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

ترک تذکر به مسئولان سزاوار نیست

در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ترک تذکر و موعظه به برادر مؤمن به مجرد ملاحظه مقام او سزاوار نیست.