ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۰۸۱۸
تاریخ انتشار : ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۹
نامه دبیر ستاد امر به معروف به رییس سازمان صدا و سیما؛
دکتر هاشمی گلپایگانی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در نامه‌ای به رئیس سازمان صداوسیما با طرح دو پرسش از نامزد‌های انتخاباتی خواست برنامه‌های خود در حوزه امر به معروف و نهی از منکر را مشخص کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، به منظور صیانت از اصل هشتم قانون اساسی و با توجه به پیش‌رو بودن سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا و در راستای گفتمان‌سازی در خصوص امر به معروف و نهی از منکر، دکتر سید محمدصالح هاشمی گلپایگانی قائم مقام رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر و دبیر این ستاد طی نامه‌ای به دکتر علی عسگری، رئیس محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، طرح دو سوال اساسی در باب امر به معروف و نهی از منکر از نامزد‌های انتخاباتی که برای ارائه برنامه‌ها در صدا و سیما حاضر می‌شوند را خواستار شد.

 

متن نامه دکتر هاشمی گلپایگانی به رئیس سازمان صدا و سیما به شرح ذیل است:

 

جناب آقای دکتر علی عسگری

رئیس محترم سازمان صدا و سیما

با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات

 

چنانچه مستحضرید اصل هشتم قانون اساسی به عنوان یکی از اصول مترقی و اساسی در اصلاح و بهبود اجتماعی، علیرغم همه تأکیدات امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله­العالی)، همچنان مغفول بوده و دولت‌ها و سازمان‌ها در جهت اجرای آن تلاش جدی انجام نداده‌­اند.

 

با توجه به پیش‌رو بودن سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا به‌منظور گفتمان‌سازی در خصوص امر به معروف و نهی از منکر و مطالبه برنامه‌ها و انعکاس مواضع و دیدگاه­‌های نامزد‌های انتخاباتی با طرح سؤالات و پرسش‌­های هدفمند و کارآمد، خواهشمند است دو سوال زیر در مناظره‌ها و مصاحبه‌های رسانه ملی با نامزد‌های ریاست جمهوری مطرح شود.

 

به عنوان مجری قانون اساسی؛ برنامه اجرایی شما به منظور تحقق اصل هشتم قانون اساسی و نیز احیا و ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه به ویژه امر به معروف و نهی از منکر مسئولین توسط مردم، چیست؟


با توجه به اینکه، مسئول اجرایی در مواجهه با قوانین نباید سلیقه‌ای و گزینشی برخورد کند و قوانین را تفسیر به رأی و مصادره به مطلوب نماید؛ برای اجرای مصوبه حجاب و عفاف جلسه ۸۲۰ شورای عالی انقلاب فرهنگی که برای ۲۶ دستگاه وظایف مشخص تعیین کرده است، چه برنامه‌ای دارید؟ ۷/ ق ۲/۴۰۰


سیدمحمدصالح هاشمی گلپایگانی

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.
حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قاونی ستاد امر به معروف از آمرین به معروف و ناهیان از منکر پیش از امر به معروف پاسخ داد.
وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

معاون امور استانهای ستاد امر به معروف گفت:پیگیری گزارشات مردمی در هر دستگاهی را باید شورای امر به معروف دستگاه پیگیری کند.