ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۰۲۵۱
تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۵
نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر استانداری تهران
حجت‌الاسلام والمسلمین حامد فاطمی‌روش جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران باحضور دراستانداری تهران احکام انتصاب رییس و اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر استان تهران را اعطا کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران؛ پبرو تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه های اجرایی جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران با حضور در دفتر استانداری تهران ضمن بیان رویکردها و سیاست های ستاد امر به معروف ونهی از منکر استان تهران، به ترویج فرهنگ شنیدن امر به معروف و نهی از منکر در دستگاه های اجرایی، حساسیت نسبت به معروف و منکر، ایجاد زیرساخت های مطالبه گری، آموزش، فرهنگسازی و حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر تاکید داشتند.

حجت الاسلام والمسلمین حامد فاطمی‌روش گفت: اولویت اصلی ما احیای امر به معروف و نهی از منکر است که در اولویت اول آن مطالبه گری گروه های جهادی امر به معروف و نهی از منکر قرارگرفته تا با ایجاد زیر ساخت مناسب و فرهنگ سازی، فضای صحیح امر به معروف و نهی از منکر و مطالبه گری از مسئولین فراهم شده تا مراجعان و کارمندان بتوانند کارگزاران ذیربط را به راحتی امر به معروف و نهی از منکر نمایند.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران افزود: یکی از رویکرد های ستاد امر به معروف ونهی از منکر این است تا با ایجاد بستر مناسب و فرهنگ سازی این واجب الهی احیاء شده و هر فرد در بدو این مهم را از خود شروع و با ارتقاء آستانه تحمل بتواند پذیرای تمامی مراجعین فارق از هرگونه عقیده، تیپ، شخصیت و ... به مصداق آیات" المومن مراة المومن" و" الناس علی دین ملوکهم"  بتواند مارا امربه معروف و نهی ازمنکرکرده و یا اینکه مراجعه کننده بداند که اگر در کار خود به مشکل برخورد و یا تعامل مناسب با او صورت نگرفت به کی و کجا مراجعه گرده تا درخواستش را پیگیری نماید.

در ادامه این نشست جناب آقای غلامرضا عباس پاشا رییس شورای امر به معروف و نهی از منکر استانداری تهران ضمن تاکید بر امر آموزش آمران به معروف و ناهیان از منکر اظهار داشت: با توجه به حساسیت این دو واجب الهی و برای رعایت موازین شرعی و اخلاق مداری در مسئله امر به معروف و نهی از منکر آموزش آمران به معروف و ناهیان از منکر اهمیت زیادی دارد.
 
وی ادامه داد: ترویج امر به معروف و نهی از منکر با آمران آگاه به عنوان پیشگیری از هرگونه تخلفات و حفظ و توسعه ارزش های اسلامی در مسیر ارائه خدمات مطلوب به مردم می باشد.
 
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران عنوان کرد: این آموزش ها با رویکرد تقویت آگاهی و شناخت آمران به معروف و ناهیان از منکر، از این دو فریضه در مقام امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک ضرورت اساسی است، چراکه نهادینه سازی فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر بستر رفع بسیاری از مشکلات اجتماعی است.
 
عباس پاشا در مورد ترویج نماز در ادارات نیز گفت: اقدامات تشویقی در زمینه اقامه نماز ضروری است، ضمن اینکه رعایت نکات بهداشتی در نمازخانه ها و بازرسی از فرمانداری ها و بخشداری به جهت اقامه نماز  و همچنین رعایت فرهنگ عفاف و حجاب انجام می شود، همچنین تشویق و تقدیر از فعالان نماز در دستورکار قرار دارد.
وی خاطرنشان کرد: بازرسی از نمازخانه های بین راهی نیز در دستورکار قرار دارد، تا ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی زمینه برای انجام این فریضه مهم در مکان های مناسب صورت گیرد.

 

در پایان این جلسه مطابق ماده 5 ضوابط تشکیل و فعالیت شوراهای امر به معروف و نهی ازمنکر طی حکمی از طرف سردار محمدرضا یزدی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران، جناب آقای عباس پاشا به عنوان رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل استانداری تهران منصوب و حکم انتصاب سایر اعضاء نیز اعطا گردید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.
حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قاونی ستاد امر به معروف از آمرین به معروف و ناهیان از منکر پیش از امر به معروف پاسخ داد.
وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

معاون امور استانهای ستاد امر به معروف گفت:پیگیری گزارشات مردمی در هر دستگاهی را باید شورای امر به معروف دستگاه پیگیری کند.